TEATRZYK PLECIUGI

Historia teatru
Historia powstania naszego teatru
Zaczęło się to 1 września 1999 r.
Był to bardzo ważny dzień, bowiem nasza nowiutka szkoła, Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczynała swoją działalność. I właśnie w tym dniu uczniowie pierwszej klasy, klasy teatralnej rozpoczynali swoją przygodę ze szkołą i z teatrem. Tak narodził się szkolny teatrzyk, w skład którego wchodziła oczywiście cała klasa, ówczesna 1c- czyli 26 osób.
Nazwę dla swojej grupy dzieci wymyśliły same. Pomógł drobny przypadek.  Dzieci badzo dużo mówiły. Właściwie non stop paplały o wszystkim. Plotły trzy po trzy. Wówczas uciszałam je słowami: „Oj, Pleciugi, Pleciugi” . Wkrótce same zaczęły o sobie mawiać: „My, Pleciugi”. I tak już zostało. 
Co trzy lata zmieniają się tylko członkowie zespołu. Po prostu zespół ciągle się odmładza.
Obecnie w skład zespołu wchodzi kolejna, już szósta z kolei klasa, tym razem z literką "d". Od kilku lat nie są to klasy teatralne, a zatem w zespole na zajęciach pozalekcyjnych  pracują chętne dzieci. 
W tym roku szkolnym nasz teatr rozpoczął 17 rok swojej działalności.
Zespół Pleciugi aktywnie działa również w Pogotowiu Teatralnym. Oprócz przedstawień aktywnie współpracuje z przedszkolami, teatrem Rondo, teatrem „Tęcza”, blibliotekami miejskimi oraz Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym.

1 komentarz:

  1. Dobry wieczór,

    jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. W związku z prowadzeniem w mojej szkole zajęć teatralnych jako innowacji pedagogicznej, jestem bardzo zainteresowana Pani książką "W górę kurtyna". Niestety, nigdzie nie mogę jej dostać ani kupić. Czy jest inna możliwość skorzystania ze scenariuszy zawartych w tej pozycji ( najbardziej zależy mi na scenariuszu "Przepis na grzeczność", znalazłam tylko filmik na yt.) Bardzo proszę o informacje na ten temat.

    Pozdrawiam
    Małgorzata Nowak

    OdpowiedzUsuń