TEATRZYK PLECIUGI

Historia teatru
Historia powstania naszego teatru
Zaczęło się to 1 września 1999 r.
Był to bardzo ważny dzień, bowiem nasza nowiutka szkoła, Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczynała swoją działalność. I właśnie w tym dniu uczniowie pierwszej klasy, klasy teatralnej rozpoczynali swoją przygodę ze szkołą i z teatrem. Tak narodził się szkolny teatrzyk, w skład którego wchodziła oczywiście cała klasa, ówczesna 1c- czyli 26 osób.
Nazwę dla swojej grupy dzieci wymyśliły same. Pomógł drobny przypadek.  Dzieci badzo dużo mówiły. Właściwie non stop paplały o wszystkim. Plotły trzy po trzy. Wówczas uciszałam je słowami: „Oj, Pleciugi, Pleciugi” . Wkrótce same zaczęły o sobie mawiać: „My, Pleciugi”. I tak już zostało. 
Co trzy lata zmieniają się tylko członkowie zespołu. Po prostu zespół ciągle się odmładza.
Obecnie w skład zespołu wchodzi kolejna, już szósta z kolei klasa, tym razem z literką "d". Od kilku lat nie są to klasy teatralne, a zatem w zespole na zajęciach pozalekcyjnych  pracują chętne dzieci. 
W tym roku szkolnym nasz teatr rozpoczął 17 rok swojej działalności.
Zespół Pleciugi aktywnie działa również w Pogotowiu Teatralnym. Oprócz przedstawień aktywnie współpracuje z przedszkolami, teatrem Rondo, teatrem „Tęcza”, blibliotekami miejskimi oraz Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz